Akide Şekeri | Lokum Çeşitleri | Helva Çeşitleri

Hakkımızda

Biz Kimiz?

Milli Mücadele’ de Güney Cephesinde vatan savunmasına katılan kurucumuz Gazi Mahmut Demirtaş, savaş sonrası Çankırı’ nın Orta Kasabası Kalfat Köyü’ nden İstanbul’ a gelerek Kabataş – Fındıklı’ da üretim yapan lokumcu dükkanına çırak olarak girmiş, kalfalığa terfi etmiş, daha sonra Kasımpaşa Bahriye Caddesi’ ndeki Şekerci Hurşit’ te usta olarak imalatta görev yapmıştır.

1942 yılında kendi başına üretim yapmak için girdiği çabaların sonucunda, Küçükpazar Kıbleçeşme sokak no:34’ te bulunan dükkanı kiralayarak Özsoy Şekerleme’ yi kurmuştur. Lokum, Akide Şekeri, Ezme Şekeri, Helva vb. şekerlemeleri kendi, oğlu ve aile fertlerinin katılımıyla imal edip satmaya başlamıştır.

Mahmut Demirtaş oğlu Mustafa Demirtaş’ ı şekercilik ile perakende konusunda yetiştirerek İstanbul dahilinde Türkiye’ nin pek çok şehrine lezzetli, sağlıklı ürünler sunmayı sürdürmüştür.

Mustafa Demirtaş oğlu Mehmet Demirtaş ve torunu İhsan Demirtaş’ ı Özsoy Şekerleme aile işletme ilkelerine göre yetiştirerek, kurulduğu yerden bugüne kadar faaliyetlerine aralıksız devam etmektedir.

ÖZSOY ŞEKERLEME Küçükpazar’ da 70. yılında 4. kuşak İhsan Demirtaş tarafından idare edilmektedir.

Yıllanmış müşterilerimizin ve lezzetten vazgeçmeyenlerin adresi olmuştur, müşterilerimize özel olarak hazırlanmış hediye paketleri mevcuttur. Tarihi yarımadadaki Küçükpazar’da şekerlemenin lezzet durağı

Özsoy Şekerleme ilk günkü açıldığı yerde değerli müşterilerini ağırlamayı beklemektedir.